VI Aukcja Klasyków Współczesności - 21 maja 2021, 19:30 (piątek) - Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

VI Aukcja Klasyków Współczesności

21 maja 2021, 19:30 (piątek)

Informujemy, iż koszty transportu wylicytowanych prac na terenie Polski pokrywa Dom Aukcyjny Art in House.

To już szósta edycja Aukcji Klasyków Współczesności, w czasie której będą mieli Państwo okazję wylicytować prace znakomitych artystów tworzących w XX oraz XXI wieku. Kim są Klasycy Współczesności? Z jednej strony to rozpoznawalni twórcy, którzy zdążyli na stałe zapisać się do kanonu polskiej sztuki współczesnej; z drugiej są to malarze oraz rzeźbiarze nawiązujący do stylu oraz warsztatu dawnych mistrzów. W majowym zgromadziliśmy prace o wysokim poziomie artystycznym oraz technicznym, niekiedy wykonane przez nazwiska znane z publikacji o sztuce współczesnej czy z białych muzealnych ścian.

Wśród artystów o ugruntowanej pozycji w świecie sztuki znajdą Państwo jednego z członków słynnej Gruppy, czyli Włodzimierza Pawlaka: do wylicytowania będą aż trzy prace artysty, m.in. z charakterystycznego cyklu „Dzienników”. Współzałożyciel kolejnej znakomitej grupy z lat 60-tych (Neo Neo Neo), Jan Dobkowski, zabierze Państwa do świata abstrakcji, którą polecamy podziwiać z bliska. Miłośnicy realizmu magicznego z pewnością rozpoznają oniryczną kompozycję Tomasza Sętowskiego, zaś dla fanów Józefa Wilkonia przygotowaliśmy akwarelę przedstawiającą konia. Ciekawostką na aukcji jest serigrafia z pracą Tamary Łempickiej pt. „Young Lady With Gloves”, wydana z inicjatywy wnuczki artystki, Victorii oraz niezbyt grzeczny rysunek warszawskiej fontanny autorstwa Edwarda Dwurnika.

Ulubione motywy sztuki Dalekiego Wschody zawarł w swoim abstrakcyjnym rysunku Andrzej Strumiłło; charakterystyczny dla École de Paris pejzaż zobaczymy w pracy Henryka Epsteina, z kolei duch Kapizmu ujawni się w kompozycji Jana Cybisa. Piękno kobiecego ciała ukazuje akademickie dzieło Michała Feliksa Wygrzywalskiego oraz ekspresyjny „Akt w fotelu” Czesława Tumielewicza.

Na aukcji pojawią się również artyści znany z katalogów Nowej Sztuki: Tomasz Kostecki i jego akwarela w stylu art deco, Joanna Sarapata ze złotą balleriną, Jan Dubrowin z edwardiańską panną, Krzysztof Kopeć i śląska abstrakcja czy Krzysztof Ludwin z malarskim duetem przenoszącym nas do Barcelony oraz malowniczej Lanckorony.

Wszystkie prace będzie można zobaczyć na żywo w czasie wystawy przedaukcyjnej, która rozpocznie się 17 maja i potrwa do dnia aukcji. Zapoznajcie się z Klasykami, a będzie to przyjaźń na długie lata!

École de Paris, 2021
Szlagmetal, Olej, Płótno, 110 cm x 110 cm
18 000 zł
38 000 zł
Dziennik 13 VI, 2013
Olej, Płótno, 33 cm x 24 cm
5 000 zł
11 000 zł
Błękitne tulipany, 2018
Akryl, Płótno, 81 cm x 65 cm
50 000 zł
90 000 zł
Magiczna kula
Akryl, Płótno, 100 cm x 80 cm
30 000 zł
45 000 zł
Zgubione pióro, 2018
Olej, Płótno, 70 cm x 50 cm
15 000 zł
20 000 zł
Akt na huśtawce, 2021
Akryl, Płótno, 90 cm x 51 cm
4 800 zł
6 500 zł
Portret Balleriny, 2021
Pastel, Papier, 100 cm x 70 cm
3 000 zł
7 500 zł
Pamiętnik, 2021
Olej, Płótno, 100 cm x 60 cm
3 000 zł
3 000 zł
Rozkosz, 2021
Akryl, Olej, Płótno, 92 cm x 73 cm
4 000 zł
8 000 zł
Regaty, 2021
Akwarela, Papier, 36 cm x 48 cm
5 000 zł
20 000 zł
Nowy Jork, 2017
Akryl, Płótno, 33 cm x 24 cm
20 000 zł
35 000 zł
∞III, 1999
Akryl, Płótno, 100 cm x 46 cm
15 000 zł
26 000 zł
Wieczór, 2013
Olej, Płótno, 70 cm x 100 cm
15 000 zł
24 000 zł
Konik, 2021
Akwarela, Papier, 49 cm x 68 cm
7 000 zł
12 000 zł
Muzykanci, 2021
Olej, Płótno, 120 cm x 100 cm
3 000 zł
5 000 zł
Trzy syreny na skale
Olej, Płótno, 80 cm x 95 cm
18 000 zł
45 000 zł
Wcięta, 2020
Olej, Płótno, 100 cm x 70 cm
3 500 zł
6 000 zł
Akt w fotelu, 2018
Akryl, Płótno, 55 cm x 46 cm
2 000 zł
3 000 zł
Układ, 2018
Akryl, Płótno, 100 cm x 100 cm
7 000 zł
11 000 zł
Szczelina, 2020
Akryl, Płótno, 90 cm x 70 cm
2 000 zł
5 000 zł
Przetykany kilim Lanckorony, 2020
Akwarela, Papier, 56 cm x 76 cm
1 500 zł
2 000 zł
Autumn variations, 2021
Akwarela, Papier, 74 cm x 54 cm
1 500 zł
2 000 zł
Dziewczynka z wiatraczkiem
Olej, Płótno, 72 cm x 86 cm
4 000 zł
7 000 zł
W głębinie lasu
Olej, Płyta, 60 cm x 44 cm
5 000 zł
5 500 zł
Ola ma psa mopsa, 2021
Olej, Płótno, 60 cm x 60 cm
3 500 zł
4 800 zł
Poszukiwanie sensu, 2013
Olej, Płótno, 80 cm x 100 cm
4 000 zł
7 500 zł
Powrót Napoleona z Moskwy, 1940
Olej, Płyta, 50 cm x 68 cm
15 000 zł
38 000 zł
Polowanie, 1923
Olej, Płyta, 40 cm x 70 cm
5 000 zł
7 500 zł
Konie
Tusz, Akwarela, Papier, 28 cm x 20 cm
1 500 zł
2 600 zł
Scena erotyczna
Tusz, Akwarela, Papier, 23 cm x 18 cm
3 500 zł
11 000 zł
Don Kichot, 2021
Akryl, Olej, Płótno, 80 cm x 80 cm
3 000 zł
4 500 zł
Sergiusz Maliszewski
Wakacje w Egipcie, 2018
Akryl, Płótno, 70 cm x 60 cm
2 500 zł
3 500 zł
Żurawie i zmierzch, 2021
Olej, Płótno, 90 cm x 120 cm
15 000 zł
15 000 zł
Poskramiacz koni, 2021
Akryl, Płótno, 120 cm x 100 cm
15 000 zł
19 000 zł
Abstrakcja, 2016
Olej, Płótno, 40 cm x 50 cm
2 000 zł
5 500 zł
Kompozycja geometryczna, 2021
Olej, Papier, 35 cm x 50 cm
1 500 zł
2 200 zł
Bez tytułu, 1978
Olej, Płótno, 62 cm x 50 cm
7 000 zł
10 000 zł
Bez tytułu, 1997
Tempera jajeczna, Papier, 63 cm x 49 cm
3 500 zł
7 500 zł
Bez nazwy, 2019
Tusz, Papier, 63 cm x 44 cm
2 500 zł
4 000 zł
Rysunek tuszem nr 73, 2003
Tusz, Papier, 29 cm x 21 cm
1 200 zł
2 000 zł
Zielone wspomnienie, 1992
Olej, Płótno, 80 cm x 100 cm
2 000 zł
2 600 zł
Rysunek 5.355, 1979
Tusz, Papier, 29 cm x 21 cm
4 000 zł
8 000 zł
Niedzielne nalewki, 2015
Akryl, Płótno, 60 cm x 70 cm
3 000 zł
3 500 zł
Martwa natura z rybą, 2017
Akryl, Płótno, 70 cm x 50 cm
3 800 zł
4 000 zł
Conferring Blue
serigrafia, Papier, 63 cm x 63 cm
2 500 zł
3 800 zł
Akt, 1996
Gwasz, Papier, 21 cm x 26 cm
1 200 zł
8 000 zł
Fragment zmysłów II, 2012
Olej, Płótno, 40 cm x 35 cm
1 500 zł
1 500 zł
Krowa
Olej, Płótno, 33 cm x 41 cm
3 000 zł
4 000 zł
Pejzaż
Olej, Płótno, 49 cm x 63 cm
20 000 zł
30 000 zł
Widok fermy
Olej, Papier, 27 cm x 35 cm
7 000 zł
8 500 zł
Bez tytułu, 1975
Tusz, Papier, 20 cm x 17 cm
1 500 zł
2 000 zł
Bez tytułu
Grafika cyfrowa, Papier, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
1 800 zł
Przesadna drobiazgowość
Inkografia, Papier, 60 cm x 60 cm
1 000 zł
2 200 zł
She stoops to Folly
Inkografia, Papier, 55 cm x 40 cm
1 000 zł
2 600 zł
Egzotyka pewności, 2021
Kamień, Brąz, 71 cm x 31 cm x 23 cm
5 500 zł
9 500 zł