POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Anna Cieśluk

ur. 1979

Biografia:

Artystka z dyplomem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Podczas studiów brała udział w plenerach projektowych, malarskich i ceramicznych oraz studenckich wystawach zbiorowych. Po ukończeniu studiów malowała obrazy na zamówienie oraz dla przyjemności. Następnie miała długą przerwę w pracy artystycznej, ale przez cały ten czas brakowało jej aktywności twórczej.

Obecnie maluje głównie zmysłowe portrety kobiet  akrylem, a ciało kobiece jest jej największą inspiracją. Postacie często są umiejscowione w abstrakcyjnej, umownej przestrzeni, która ma być tłem i jednocześnie podkreślać piękno ludzkiego ciała. Preferuje  stonowane kolory, które czasami kontrastują z żywymi barwami.

Współpracuje z wiodącymi galeriami sztuki współczesnej na całym świecie, które wielokrotnie wyróżniały jej prace. 

Tworzy też storyboardy  na potrzeby przetargów, bądź realizacji konkretnych spotów reklamowych dla jednej z agencji reklamowych. 

Jest wielu współczesnych i historycznych artystów których prace podziwia, ale najbardziej ceni malarstwo Degasa, Modiglianiego i Klimta, a z polskich artystów - Nowosielskiego i Wróblewskiego.

Zobacz stopkę