POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Iwona Gabryś

ur. 1988

Biografia:

W latach 2009 - 2012 studiowała w Kolegium Sztuk Pięknych w  Kazimierzu Dolnym (filia Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie) na kierunku grafika, zakończone w 2012r. dyplomem licencjackim z wyróżnieniem Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS. Następnie kontynuowała naukę na kierunku grafika na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. W 2014 r. obroniła dyplom magisterski oraz aneks z malarstwa. Stypendystka rektora UMCS.
 
W swoich obrazach podejmuje różne zagadnienia dotyczące człowieka i przestrzeni społecznej oraz kulturowej, w jakiej na co dzień on funkcjonuje. Przedstawia to w sposób metaforyczny. Poprzez zastosowanie różnorodnych układów form geometrycznych stara się stworzyć iluzję trójwymiarowej, abstrakcyjnej przestrzeni. W pracach występuje zróżnicowana materia malarska - zestawienie fragmentów laserunkowej podmalówki i węglowego szkicu z gęstą fakturą farby. Obrazy cechuje zawężona gama barwna.

 

Wystawy:

Nagrody i wyróżnienia:

2015 - Wyróżnienie honorowe w VI Ogólnopolskim Konkursie Satyrycznym Manufaktura Satyry. Żyrardów 
2015 - Wyróżnienie w I Międzynarodowym Konkursie Kaszubskiej Sztuki Wizualnej CASSUBIA VISUALES2014 - I miejsce w konkursie na plakat promujący rozwój technologii gazu skroplonego (LNG)

2014 - Wyróżnienie I stopnia w konkursie na plakat Aby każdy mógł powiedzieć: Wracam do domu!
2013 - Wyróżnienie w konkursie na widokówkę Magia Dzielnicy Czterech Wyznań
2013 - Wyróżnienie w konkursie Wszystkie Barwy Unii Europejskiej za pracę pt. Wiosna
2012 - III miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na ilustrację do tekstów piosenek Jeremiego Przybory za pracę pt. Wesołe jest życie staruszka

Zobacz stopkę