POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Rafał Knop

ur. 1970

Biografia:

Absolwent PLSP w Bielsku Białej. Studiował na PWSSP w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, w pracowni prof. J. Walczaka. Artysta pracuje głównie w technice olejnej.

 

Rafał Knop artysta malarz, pasjonat sztuki antycznej i surrealizmu, kochający Toskanię i białe szaleństwo. Od kilku lat dzieli swój czas pomiędzy Polskę i Toskanię, gdzie co roku organizuje plenery artystyczne dla artystów amatorów

i profesjonalistów. Artysta jest miłośnikiem jazzu i muzyki klasycznej, smakoszem win i slow food.

 

Prezentujemy najnowsze obrazy z cyklu “Swimming pool” są to prace wykonane w technice olejnej na płótnie w 2 formatach: 125x125 cm i 115x115 cm (14 szt.) Prace nad nowym cyklem obrazów olejnych Swimming Pool rozpoczęły się w drugiej połowie 2017r. Cykl Swimming Pool został zainspirowany stylem lat 60 ubiegłego wieku, atmosferą obrazów Edwarda Hockney z cyklu L.A. Swimming Pool a przede wszystkim kobiecym pięknem.

Obrazy powstały na podstawie projektów, w których sytuacje i przedstawienia zostały zaaranżowane przez artystę.

Projekty obrazów z cyklu Swimming Pool to kolaże i transformacje zdjęć, motywów znalezionych w internecie, oraz fotografii wykonanych przez artystę.

Są kompilacją magicznych momentów, postaci kobiecych przedstawionych w maskach - bezosobowych, będących często odbiciem ... pragnień posiadania piękna, pragnienia american dream.

 

Jednym z głównych tematów prac artysty jest człowiek, w różnych przedstawieniach, w kontekście jego pragnień i słabości. Są to, również próby syntezy postaci w przestrzeni, często nawiązujące do aktualnych problemów współczesności.

Abstrakcyjne a zarazem syntetyczne przedstawienia miast i pejzaży, zajmują istotną pozycję w kręgu zainteresowań artysty. To ilustracje intrygujące i nieoczywiste. Prace z cyklu Concept World przedstawiają ilustracje i obraz świata uproszczonego, poddanego syntezie. Pojawiają się mocno uproszczone formy, sugerujące nam znane kształty a przestrzenie są pełne światła i  koloru. To obrazy liryczne i abstrakcyjne w wyrazie.

 

 

 

 

Wystawy:

2018 - 4. Bielski Festival of Visual Arts - Galeria BWA  Bielsko - Biała

2017 - Plener, wystawa Casaglia, Toskania, Włochy

2016 - Wystawa grupy Abrakadabra – Galeria   NEXT – Bydgoszcz

2016 - Plener, wystawa Casaglia, Toskania, Włochy

2015 - Abstraction! Once! - Wystawa abstrakcji  Art in House - Warszawa

2015 - Wystawa abstrakcji Art in House, Art in House Brussel

2015 - Galeria Akademii ATH "Spotkania 7" Bielsko- Biała

2014 - Wystawa 1 Day, Kraków

2014 - Plener, wystawa Casaglia, Toskania, Włochy

2014 - 3. Bielski Festival of Visual Arts - Galeria BWA  Bielsko - Biała

2014 - Fresh Art Festival V - Warszawa

2013 - Galeria Akademii ATH "Spotkania 6" Bielsko-Biała

2000 - Stary zamek Habsburgów - Akwarele i gwasze Żywiec

Kolekcje:

Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii, we Włoszech i w Stanach Zjednoczonych.

 

Zobacz stopkę