POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Alicja Domańska

Biografia:

Malarka, projektant przestrzeni, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, mieszka i tworzy w Sopocie i Warszawie. Ma za sobą wystawy m.in. w Warszawie, Sopocie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, a także w Londynie, Berlinie, Grodnie i Sztokholmie, laureatka nagrody Sopocka Muza w Dziedzinie Kultury i Sztuki, współpracuje z teatrem, projektantami mody, muzykami, architektami.

Uważa, że sztuka wymaga odpowiedniej ekspozycji oraz tła a obrazy stanowią zawsze integralną część całego projektu. Inspiracje czerpie z rzeczywistości, przetwarza na swoich płótnach sytuacje, miejsca, ludzi, sny, nadając im zupełnie nową oniryczną jakość. Malarstwo pełni funkcję metafory przejścia, umożliwiającego wniknięcie w nierozpoznany porządek i poddanie się panującym w nim regułom, gdzie główną rolę odgrywają zawsze  emocje. Artystka nie boi się eksperymentować.

To malarstwo bardzo sensualne i ekspresyjne. Jej obrazy wystawiane są w galeriach i znajdują się we wnętrzach prywatnych oraz publicznych na całym świecie.

Zobacz stopkę