POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Miro Biały

ur. 1966

Biografia:

Mirosław (Boże go błogosław) Biały urodził się w 1966 roku. Liceum Plastyczne ukończył w Lublinie a Wyższą Szkołę Graficzną w Danii (Den Grafiske Højskole), w której mieszkał przez 10 lat. Mieszkał oczywiście w Danii nie w szkole.

Przygodę z malarstwem rozpoczął już w dzieciństwie i od tamtego czasu jest to jego życiowa pasja i zawód. Jest zaangażowanym w swoją twórczość artystą. Mimo młodego wieku (dawno pisane) namalował już wiele obrazów i wielokrotnie wystawiał swoje prace, między innymi w Skandynawii, Niemczech, Holandii, Polsce. Jego prace można znaleźć w prywatnych kolekcjach na całym niemalże świecie.

Podróżował, aby bardziej zgłębić kulturę i sztukę innych krajów i województw. Był w Nowym Sączu i Nowym Yorku. I w jednym i drugim poznawał, poznawali jego i poznawali się na nim.
Podczas studiów w Kopenhadze szkolił się na komputerze w grafice komputerowej.

Malarstwo uprawiał jednak najchętniej. Choć  oprócz malowania projektował plakaty, rzeźbił, zajmował się ceramiką i ilustracją książkową, lecz robił to głownie z chęci zysku, ponieważ potrzebował na podróże do innych krajów i województw. Projektował dla Amnesty International i Unii Europejskiej, dla organizacji pozarządowych i firm prywatnych.

Sprzedaje wiele swoich prac głównie poprzez galerie w Warszawie, Krakowie i Lublinie, z którymi współpracuje od kilku lat.

Więcej o twórczości Miro Białego na blogu o sztuce Anity Wolszczak: http://anitawolszczak.com/blog/pl/

Zobacz stopkę