POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Viola Tycz

ur. 1973

Biografia:

Absolwentka ASP Wrocław, stypendystka Fundacji Joana Miro/Hiszpania, laureatka IV edycji programu stypendialnego Młoda Polska MKiDN i stypendystka MKiDN.

Jest artystką multimedialną - uprawia grafikę warsztatową, malarstwo, wideo, instalację. 

W 2013 roku otworzyła Pracownię/Galerię Violi Tycz, której modernizacja i remont była przeprowadzona w ramach Funduszy Unii Europejskiej.

Viola Tycz jest laureatką wielu nagród i wyróżnień w Polsce i zagranicą (np. III nagroda Bosco Stregato 2009, International Exlibris Competition, Włochy; Concorso Internazionale Exlibristico, Sculture e Brevi novelle “Il Bosco Stregato” wyróżnienie Solstizio d’Estate Bosia, Włochy).

W 2014 roku obrazy artystki były licytowane na aukcji w Domu Aukcyjnym Christie's w Londynie. Dom Aukcyjny Sotheby's ufundował stypendium dla artystki za niekonwencjonalne techniki graficzne.

Więcej o artystce na Blogu Anity Wolszczak - Historyk sztuki o sztuce - http://anitawolszczak.com/blog/pl/

Wystawy:

Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i grupowych podczas najważniejszych prezentacji grafiki współczesnej.

Kolekcje:

Jej prace znajdują się w kolekcjach m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Współczesne Wrocław, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie oraz kolekcjach prywatnych.

Bibliografia:

Na stronie autorskiej ukazuje się Looog - odautorski komentarz do rzeczywistości.

Zobacz stopkę