XXII Aukcja Nowej Sztuki - 16 marca 2018, 19:30 (piątek) - Art in House, Al. Jerozolimskie 107, Warszawa

XXII Aukcja Nowej Sztuki

16 marca 2018, 19:30 (piątek)

Art in House, Al. Jerozolimskie 107, Warszawa

Lutowa aukcja okazała się dla nas wielką niespodzianką z dwóch powodów: pierwszym była ogromna fre­kwencja miłośników sztuki (do licytacji zarejestrowało się ponad 150 osób!), drugim zaś – kolejny rekord aukcyjny, wynoszący 14 500 złotych za obraz „Brak Time” Andrejusa Kovelinasa. Sukces XXI Aukcji Nowej Sztuki tchnął w nas nową dawkę energii, dlatego w marcu powracamy z nowym katalogiem, wypełnionym aż 86 pracami!

Z puli dzieł obejmujących malarstwo i rzeźbę możemy wyodrębnić realizm, surrealizm, ekspresjonizm, abs­trakcję czy figuratywizm. Przeglądając katalog, oczom Państwa ukażą się dobrze znani z poprzednich aukcji Edward Dwurnik („Plac zamkowy”), Wojtek Brewka („Brothers”), Jan Dubrowin („Smutny chłopiec”), Krzysztof Ludwin („Kraków, Lato I”), Joanna Misztal („Orchidea”), Ilona Herc („Wspomnienie”), Andrejus Kovelinas („Venice”), Tomasz Kostecki („Grand Prix Monaco”) czy Małgorzata Piątek-Grabczyńska („Trajektoria”). Liczne grono sta­nowią również nowi artyści, zaczynający z nami współpracę: są to Henryk Trojan, Mikołaj Malesza, Krystyna Ruminkiewicz, Marcin Gregorczuk, Bartłomiej Kulpa, Paweł Wąsowicz, Urszula Kałmykow, Włodzimierz Kukliński, Wojciech Odsterczył, Jacek Wojciechowski oraz Andrzej Sajewski.

Każda z pozycji marcowego katalogu zasługuje na osobny rozdział, każda prezentuje inny kontekst, historię, styl i technikę. Ze względu na ich różnorodność oraz ograniczenia niniejszego listu, nie sposób przedstawić każdej pracy po kolei. Dlatego też rolę przewodnika pozostawiam katalogowi, który przemówi do Czytelnika najlepiej – za pomocą obrazu. Mam nadzieję, że wizualny przekaz dostarczy Państwu estetycznej przyjemności i zachęci do wypełniania swojego otoczenia sztuką. Taka jest bowiem podstawowa misja Domu Aukcyjnego Art in House.

Brothers, 2018
Akryl, Olej, Płótno, Papier, 120 cm x 120 cm
1 000 zł
11 000 zł
Venice, 2018
Olej, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
12 500 zł
Grand Prix Monaco, 2017
Olej, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
8 500 zł
Trajektoria, 2018
Olej, Płótno, 60 cm x 60 cm
1 000 zł
5 000 zł
Plac zamkowy, 2018
Olej, Płótno, 24 cm x 33 cm
1 000 zł
3 600 zł
Dystans, 2013
Olej, Płótno, 73 cm x 100 cm
1 000 zł
4 000 zł
Grawitacje, 2014
, 50 cm x 70 cm
1 000 zł
2 600 zł
Buzenval, 2017
Akryl, Płótno, 90 cm x 120 cm
1 000 zł
5 000 zł
Porwanie Europy, 2018
Olej, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
6 500 zł
Kupidyn, 2018
Olej, Płótno, 35 cm x 45 cm
1 000 zł
4 500 zł
Ogród rozkoszy ziemskich, 2018
Akryl, Papier, 100 cm x 350 cm
1 000 zł
8 000 zł
Kraków, Lato I, 2016
Akwarela, Papier, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
2 800 zł
Pejzaż zjawiskowy, 2018
Akwarela, Papier, 70 cm x 50 cm
1 000 zł
1 700 zł
Heavy metal, 2018
Akwarela, 60 cm x 50 cm
1 000 zł
2 600 zł
Cytryny dojrzały, 2017
Olej, Płótno, 73 cm x 100 cm
1 000 zł
3 000 zł
Wieczorne łowy, 2017
Olej, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
2 000 zł
Naznaczone, 2017
Technika własna, 90 cm x 150 cm
1 000 zł
1 000 zł
Smutny chłopiec, 2017
Olej, Płótno, 50 cm x 40 cm
1 000 zł
4 800 zł
Domingo Alvarez Gomez
Balet, 2017
, 60 cm x 48 cm
1 000 zł
1 500 zł
Orchidea, 2018
Technika własna, Olej, Płótno, 80 cm x 80 cm
1 000 zł
3 500 zł
Zapach wiosny, 2018
Olej, Płótno, 120 cm x 120 cm
1 000 zł
3 800 zł
Plaza Mayor de Trujillo, 2018
Olej, Płótno, 50 cm x 70 cm
1 000 zł
2 100 zł
Pejzaż zimowy z młynem, 2017
Olej, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
2 100 zł
Breaking waves, 2018
Olej, Płótno, 50 cm x 70 cm
1 000 zł
1 800 zł
Calella, 2018
Olej, Płótno, 60 cm x 90 cm
1 000 zł
2 600 zł
Lądowanie o świcie, 2017
Olej, Płótno, 90 cm x 100 cm
1 000 zł
1 700 zł
Dwa żółte kominy, 2017
Olej, Płótno, 90 cm x 120 cm
1 000 zł
1 200 zł
Port błękitny, 2017
Akryl, Płótno, 100 cm x 150 cm
1 000 zł
5 000 zł
Peryferia, 2018
Olej, Płótno, 90 cm x 120 cm
1 000 zł
1 600 zł
Z głową w chmurach, 2018
Akryl, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
1 600 zł
Secret dreams, 2018
Olej, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
1 400 zł
Wiosenne przebudzenie, 2015
Akryl, Płótno, 120 cm x 100 cm
1 000 zł
1 900 zł
Lodołamacz, 2017
Olej, Płótno, 60 cm x 80 cm
1 000 zł
2 400 zł
Sowy, 2018
Akryl, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
1 600 zł
Venice, 2018
Akryl, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
1 600 zł
Dark dress, 2018
, 40 cm x 30 cm
1 000 zł
3 500 zł
Posłaniec, 2018
Akryl, Płótno, 120 cm x 60 cm
1 000 zł
1 700 zł
Ogród, 2016
Olej, Płótno, 100 cm x 150 cm
1 000 zł
3 500 zł
Ostróżki polne, 2017
Olej, Płótno, 65 cm x 92 cm
1 000 zł
1 100 zł
Czaso przestrzeń, 2017
Akryl, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
2 600 zł
African Buffalo, 2018
Węgiel, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
1 500 zł
On, 2017
, 84 cm x 70 cm
1 000 zł
1 100 zł
Perliczka, 2017
Olej, Płótno, 50 cm x 50 cm
1 000 zł
3 000 zł
Akrobaci, 2018
, 90 cm x 120 cm
1 000 zł
2 100 zł
Bez tytułu, 2018
Akryl, Płótno, 120 cm x 150 cm
1 000 zł
2 000 zł
Basquiat, 2017
Akryl, Płótno, 150 cm x 130 cm
1 000 zł
3 500 zł
StyleVolution, 2018
Technika własna, Olej, Płótno, 100 cm x 80 cm
1 000 zł
1 900 zł
CZAS I PRZESTRZEŃ, 2018
Akryl, Płótno, 100 cm x 140 cm
1 000 zł
3 500 zł
1/18/119, 2017
Akryl, Płótno, 95 cm x 75 cm
1 000 zł
1 000 zł
Mgliste życie, 2017
Olej, Płótno, 100 cm x 50 cm
1 000 zł
1 700 zł
Midnight dreamland, 2017
Akryl, Płótno, 100 cm x 100 cm
1 000 zł
1 400 zł
Desiderium Coloris, 2018
Olej, Płótno, 120 cm x 60 cm
1 000 zł
2 000 zł
Chromatography 48 (dyptyk), 2018
Akryl, Płótno, 97 cm x 194 cm
1 000 zł
1 700 zł
Bez tytułu, 2018
Olej, Płótno, 110 cm x 110 cm
1 000 zł
1 300 zł
Wielki włóczęga, 2018
Olej, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
5 000 zł
Sadness, 2018
Akryl, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
2 400 zł
Frigg, 2018
1 000 zł
2 200 zł
Alegoria myśli, 2017
Olej, Płótno, 180 cm x 160 cm
1 000 zł
1 500 zł
Narodziny, 2018
Olej, Płótno, 130 cm x 90 cm
1 000 zł
3 000 zł
Bez tytułu, 2014
Olej, Płótno, 90 cm x 130 cm
1 000 zł
2 000 zł
Piwna, 2017
Olej, Płótno, 80 cm x 100 cm
1 000 zł
2 800 zł
Łowca wspomnień, 2017
Akryl, Płótno, 70 cm x 100 cm
1 000 zł
1 300 zł
Łatwo zapomnieć, 2015
Olej, Płyta, 30 cm x 50 cm
1 000 zł
1 000 zł
Cunning fox, 2017
Olej, Płótno, 60 cm x 80 cm
1 000 zł
1 800 zł
Bez tytułu, 2018
Akryl, Płótno, 100 cm x 70 cm
1 000 zł
1 300 zł
Nr 578, 2018
Olej, Płótno, 55 cm x 33 cm
1 000 zł
1 000 zł
Grajek, 2016
Akryl, Płótno, 92 cm x 65 cm
1 000 zł
1 000 zł
Pawiostworek, 2017
Olej, Płótno, 100 cm x 70 cm
1 000 zł
1 600 zł
Akt, 2018
Olej, Płótno, 60 cm x 100 cm
1 000 zł
1 000 zł
Akt emocjonalny, 2018
Olej, Płótno, 90 cm x 120 cm
1 000 zł
2 400 zł
Red shoehart, 2018
Ceramika, 40 cm x 10 cm
1 000 zł
2 400 zł
The sound of the sea, 2018
Brąz, 20 cm x 26 cm
1 000 zł
1 400 zł
Bez tytułu, 2018
, 57 cm x 38 cm
1 000 zł
2 800 zł