Rafał Olbiński   biogram

Gondola, 2010

Olej, Płótno

Wymiary:   104 cm x 124 cm

180 000 zł
230 000 zł

Rafał Olbiński, mistrz Polskiej Szkoły Plakatu, ma duży wpływ na współczesną światową sztukę graficzną i ilustracyjną. Jego twórczość jest nasycona symboliką i znaczeniami ukrytymi w detali jego prac. Jego obrazy często zawierają ukryte przesłania i interpretacje, co sprawia, że ​​są fascynujące i tajemnicze.

Jednym z najważniejszych motywów na obrazach Olbińskiego są kobiety -  tajemnicze i uwodzicielskie postacie, nawiązujące do klasycznego motywu "femme fatale". W połączeniu z elementami surrealistycznymi i iluzjonistycznymi, artysta nadaje postaciom kobiecym niezwykłą aurę. Oniryczna kobiecość lawiruje między niewinnością a drapieżnym erotyzmem. Dryfująca gondola jest z kolei motywem związanym z Wenecją, karnawałem, operą - uniwersum, po którym artysta porusza się z wyrafinowaną swobodą ze względu na swoje artystyczne doświadczenia plakatowe.